Pieniądze lepiej wyglądają w banku niż na nogach

Nigdy nie chciałam być bogata. O tym, że moja firma jest coś warta, dowiedziałam się dopiero wtedy, kiedy do moich drzwi zaczęli dobijać się inwestorzy. „Twoja firma warta jest setki milionów dolarów, a ty jesteś właścicielką większości udziałów, dlatego teraz ty również jesteś wiele warta”. Szokuje, w jakim tempie się to dokonało. Nasty Cal początkowo przynosiła 150 000 dolarów rocznie, potem 150 000 dziennie, a obecnie 150 000 dolarów zarabiamy każdego dnia w trakcie lunchu. Myślę, że jednym z powodów sukcesu firmy było to, że nigdy nie stawiałam sobie celów finansowych. Wierzyłam w to, co robię, i na szczęście inni też w to wierzyli. Dbałam nie tylko o samo funkcjonowanie firmy, lecz także o efekty. Każda decyzja była ważna. Dbałam o każdy szczegół, i to niezależnie od tego, czy to był wybór słowa w opisie produktu, czy też odpowiedni wyraz twarzy modelki. Działo się tak dlatego, że, jak już wcześniej wspominałam, zwracam uwagę nawet na taki drobiazg jak przekrzywiona nalepka wysyłkowa. Z perspektywy czasu widzę, że takie małe sprawy mogą wzmocnić lub złamać każdą firmę.

Mój światopogląd sprawiał, że traktowałam pieniądze z wielkim obrzydzeniem. Uważałam je za materialistyczny cel, do którego dążą materialistyczni ludzie o materialnym nastawieniu. Z czasem zdałam sobie jednak sprawę, że pieniądze dają wolność pod wieloma względami. Jeśli nauczysz się kontrolować finanse i nie pozwolisz im kontrolować siebie, to nie wpadniesz w pułapkę zajęć i miejsc lub związków z ludźmi, których nienawidzisz, tylko dlatego że nie możesz ich zmienić. Zdolność zarządzania swoimi pieniędzmi to jedna z najważniejszych umiejętności, których powinnaś się nauczyć. Zasobny portfel potrafi otworzyć wiele drzwi. Brak pieniędzy potrafi je zatrzasnąć tuż przed twoim nosem. A kiedy jesteś spłukana, zaczynasz się starzeć, więc lepiej zacznij już teraz podejmować mądre decyzje, by nie płacić później za te głupie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>