Nasty Cal zawsze łączyła ciuchy vintage z nowoczesną stylizacją

Każdy, kto spędził trochę czasu w ciucheksach, wie, że nie można się spodziewać świetnego wyglądu w ubraniu zdjętym prosto z wieszaka. Smutna workowata sukienka z przyczepioną ceną oznacza mnóstwo rzeczy, które można z nią zrobić. Przepasywałam szlafroki, odcinałam brzegi ubrania i podwijałam rękawy. Nauczyłam się, że czasami idealny obszerny sweter można znaleźć w dziale męskim, a dopasowany żakiet w dziale dziecięcym. Na eBayu sprzedawałam mnóstwo dziecięcych ubrań, ponieważ kiedy się je odpowiednio wystylizowało, wyglądały jak idealnie dopasowane żakiety. Jednym z moich ulubionych ubrań vintage jest jasnoróżowy dwurzędowy dziecięcy płaszcz, który wygląda jak z pokazu Marca Jacobsa. W pewnym momencie ubrałam już tak wiele modelek, żebym tylko rzuciła okiem na coś na wieszaku i już wiedziałam, jak to będzie wyglądało na dziewczynie. Nawet potrafiłam zerknąć na modelkę i określić, jakie ma wymiary (tak, wiem, że to brzmi niesamowicie). Dzięki temu zawsze moje zakupy były udane, ponieważ wiedziałam, że nie powinnam brać pewnych rzeczy, które teoretycznie były śliczne, ale po włożeniu wyglądały okropnie.

Chociaż pisząc te słowa, mam na sobie koturny od YSL, zawsze uważałam, że dobry wygląd nie powinien kosztować majątku. Kiedy razem z Christiną zaczęłyśmy kupować nowe marki, eksperymentowałyśmy z nieco droższą ofertą, ale sukienki za 300 dolarów w ogóle się nie sprzedawały. Nasza klientka ciężko zarabia na życie, nie trzeba więc mówić, jak bardzo ostrożnie wydaje pieniądze. To również podkreśla, jaka jest różnica między modą a stylem: możesz mieć mnóstwo kasy i kupować sobie tyle designerskich rzeczy, ile możesz upchnąć do bagażnika swojego merca, ale za pieniądze nie kupisz stylu. Dobry styl wymaga myślenia, kreatywności, pewności siebie, samoświadomości, a niekiedy nawet trochę pracy. Tak więc słuchajcie, kochane dziewczyny: odrobina odkrytego ciała + kształty + nastawienie + jedno lub dwa ubrania vintage + metka z przyzwoitą ceną = Cześć, Nasty Cal.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>